Baseball Teams & Results

teamsnap

9u

April 23-25 USSSA: AA, 9u
Champion: SC Vipers - Fort Wayne, IN
  1. Southwest Strikers - Fort Wayne, IN
  2. SC Vipers - Fort Wayne, IN
  3. Huntertown Lions - Huntertown, IN
  4. Indiana Heat - Huntington, IN
May 28 - 30 USSSA: Memorial Showcase, 9u
Champion: Huntertown Lions
  1. Indiana Braves - Mooresville, IN
  2. Indiana Heat - Huntington, IN
  3. Summit City Sluggers - Fort Wayne, IN
  4. Southwest Strikers - Fort Wayne, IN
  5. Huntertown Lions - Huntertown, IN

10u

April 23-25 USSSA: AA, 10u
Champion: Northwest OH Big Dogs
  1. Adams County Renegades - Decatur, IN
  2. Indiana Heat - Huntington, IN
  3. Summit City Sluggers - Fort Wayne, IN
  4. CN Sluggers - Albion, IN
  5. Shamrocks - Battle Creek, MI
  6. Northwest OH Big Dogs - Eden, OH
May 28 - 30 USSSA: Memorial Showcase, 10u
Champion: SC Vipers
  1. SC Vipers - Fort Wayne, IN
  2. New Haven Bulldogs - New Haven, IN
  3. Wabash Baseball Club - Wabash, IN
  4. Indiana Heat - Huntington, IN
June 24 - 27 USSSA: Open, 10u
Champion: Avilla Knights
  1. Summit City Sluggers - Fort Wayne, IN
  2. Huntertown Lions - Huntertown, IN
  3. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  4. Avilla Knights - Avilla, IN
September 18 - 19 USSSA, 10u

11u

April 23-25 USSSA: AA, 11u
Champion: Northwest OH Big Dogs
  1. Indiana Jacks - Fort Wayne, IN
  2. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  3. Indiana Bullets - Bluffton, IN
  4. Summit City Spartans - Fort Wayne, IN
  5. Northwest Big Dogs - Archbold, OH
  6. Southwest Strikers - Fort Wayne, IN
  7. Aboite Arsenal - Fort Wayne, IN
April 30 - May 2 USSSA: Open, 11u
Champion: Indiana Jacks
  1. SC Vipers - Fort Wayne, IN
  2. Indiana Jacks - Fort Wayne, IN
  3. Indiana Black Caps - Fort Wayne, IN
  4. Summit City Saints - Fort Wayne, IN
May 14 - 16 USSSA: AA, 11u
Champion: Southwest Strikers
  1. Carmel Gold - Carmel, IN
  2. IN Tomahawks Olvaney - Gas City, IN
  3. IN Tomahawks Thixton - Gas City, IN
  4. Huntertown Lions - Huntertown, IN
  5. Primetime Red - Westfield, IN
  6. Southwest Strikers - Fort Wayne, IN
  7. Decatur Indians - Decatur, IN
  8. Summit City Spartans - Fort Wayne, IN
May 28 - 30 USSSA: Memorial Showcase, 11u
Champion: FW Dbacks
  1. FW Dbacks - Fort Wayne, IN
  2. Attack - Warsaw, IN
  3. South Bend Cubs - South Bend, IN
  4. FW Backs Bailey - Fort Wayne, IN
June 11 - 13 USSSA, 11u
Champion: War Eagles
  1. Indiana Spiders - Millersburg, IN
  2. Henry Co. Hurricanes - Middletown, IN
  3. Summit City Saints - Fort Wayne, IN
  4. War Eagles - Winamac, IN
June 24 - 27 USSSA: Open, 11u
Champion: IN Tomahawks Red
  1. Indiana Tomahawks Red - Gas City, IN
  2. Black Caps - Pierceton, IN
  3. Indiana Bullets - Bluffton, IN
  4. Decatur Indians - Decatur, IN
  5. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  6. Summit City Sluggers - Fort Wayne, IN
July 30 - Aug 1 USSSA: Open, 11u
  1. SC Vipers - Fort Wayne, IN
  2. SC Sluggers - Fort Wayne, IN
  3. Indiana Dingers - Muncie, IN
  4.  
September 18 - 19 USSSA, 11u

12u

April 23-25 USSSA: AA, 12u
Champion: Indiana Bandits
  1. Fort Wayne Dbacks Faw - Fort Wayne, IN
  2. Fort Wayne Dbacks Haley Fort Wayne, IN
  3. Indiana Jacks - Fort Wayne, IN
  4. Summit City Sluggers - Fort Wayne, IN
  5. Wabash Pride - Wabash, IN
  6. Indiana Bullets - Bluffton, IN
April 30 - May 2 USSSA: Open, 12u
Champion: Classic City Crush
  1. Indiana BlackCaps - Pierceton, IN
  2. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  3. South Bend Cubs - South Bend, IN
  4. Classic City Crush - Auburn, IN
May 14 - 16 USSSA: AA, 12u
Champion: Indiana Heat
  1. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  2. Peru Tigers - Peru, IN
  3. Indiana Longhorns - Muncie, IN
  4. Huntertown Lions - Huntertown, IN
  5. Decatur Braves - Decatur, IN
  6. Summit City Spartans - Fort Wayne, IN
  7. Summit City Vipers - Fort Wayne, IN
  8. Indiana Heat - Huntington, IN
  9. FW Dimaondbacks Faw - Fort Wayne, IN
  10. Indiana Jacks - Fort Wayne, IN
May 28 - 30 USSSA: Memorial Showcase, 12u
Champion: Ohio Elite North
  1. Ohio Elite North - Ravanna, OH
  2. Fort Wayne Dbacks Haley - Fort Wayne, IN
  3. Aces Baseball - Fort Wayne, IN
  4. Elite Kings - Grand Rapids, MI
  5. South Bend Cubs - South Bend, IN
  6. Summit City Sluggers - Fort Wayne, IN
  7. Classic City Crush - Auburn, IN
  8. Fort Wayne Dbacks Faw - Fort Wayne, IN
  9. SC Vipers - Fort Wayne, IN
  10. Indiana Jacks - Fort Wayne, IN
June 24 - 27 USSSA: Open, 12u
Champion: Classic City Crush
  1. SC Vipers - Fort Wayne, IN
  2. Northern IN Elite - Fort Wayne, IN
  3. Summit City Spartans - Fort Wayne, IN
  4. Indiana Black Caps - Elkhart, IN
  5. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  6. Classic City Crush - Auburn, IN
  7. On Deck Showcase - Lafayette, IN
July 9 - 11 USSSA: Open, 12u
Champion: Ohio Elite North
  1. FW Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  2. Michiana Scrappers - South Bend, IN
  3. Summit City Vipers - Fort Wayne, IN
  4. Classic City Crush - Fort Wayne, IN
  5. Ohio Elite North - Ravenna, OH
September 18 - 19 USSSA, 12u
October 16 - 17 USSSA, 12u

13u

April 23-25 USSSA: AA, 13u
Champion: Southwest Spartans
  1. Indiana Heat - Huntington, IN
  2. Indiana Generals - Yorktown, IN
  3. Summit City Sluggers - Fort Wayne, IN
  4. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  5. Southwest Spartans - Fort Wayne, IN
  6. Prospects - Muncie, IN
  7. Bullets - Bluffton, IN
  8. Indiana Mavericks - Bristol, IN
April 30 - May 2 USSSA: Open, 13u
Champion: Arsenal Baseball
  1. Michiana Scrappers - South Bend, IN
  2. Indiana Black Caps - Pierceton, IN
  3. OPS Blue Sox - Fort Wayne, IN
  4. Arsenal Baseball - Kalamazoo, MI
  5. Michiana Marvel - South Bend, IN
  6. Huntertown Lions - Huntertown, IN
May 14 - 16 USSSA: AA, 13u
Champion: Southwest Spartans
  1. Indiana Bulldogs - Lapel, IN
  2. Indiana Tomahawks Barnes - Gas City, IN
  3. Indy Sharks - Indianapolis, IN
  4. Michiana Scrappers Black - South Bend, IN
  5. Michiana Scrappers Orange - South Bend, IN
  6. Fort Wayne Phenoms - Fort Wayne, IN
  7. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  8. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  9. Indiana Blacksnakes - Fort Wayne, IN
  10. Southwest Spartans - Fort Wayne, IN
  11. Summit City Sluggers - Fort Wayne, IN
  12. Kendallville Titans - Kendallville, IN
May 28 - 30 USSSA: Memorial Showcase, 13u
Champion: 5 Star Great Lakes Gold
  1. 5 Star Great Lakes Gold - Crown Point, IN
  2. 5 Star Midwest - Cincinnati, OH
  3. Attack - Warsaw, IN
  4. Indiana Heat - Huntington, IN
  5. OPS Blue Sox - Fort Wayne, IN
  6. Arsenal Baseball - Kalamazoo, MI
  7. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  8. FW Diamondbacks DeJesus - Fort Wayne, IN
  9. Louisville Makos - Louisville, KY
  10. Pirates Elite Black - Bremen, IN
  11. Wabash Baseball Club - Wabash, IN
June 10 - 13, 13u
Champion: SC Vipers
  1. Locos Express - Lima, OH
  2. Triple Crown Threat - Crown Point, IN
  3. SC Vipers - Fort Wayne, IN
  4. Indiana Primetime Red - Westfield, IN
June 24 - 27 USSSA: Open, 13u
Champion: SC Vipers
  1. SC Vipers - Fort Wayne, IN
  2. Black Caps - Pierceton, IN
  3. Anthony Wayne Generals - Monclova, OH
  4. Bullets - Bluffton, IN
  5. FCA Tigers - Toledo, OH
  6. Royals Blue - Fishers, IN
  7. Huntertown Lions - Huntertown, IN
  8. Wallen Warriors - Fort Wayne, IN
July 9 - 11, 13u
Champion: SC Vipers
  1. South Oakland A's - Rochester, MI
  2. Indiana Primetime - Noblesville, IN
  3. 5 Tool Baseball - Shelby Township, MI
  4. SC Vipers - Fort Wayne, IN
  5. Auburn Dirt Devils - Auburn, IN

 

July 29 - Aug 1 USSSA: Open, 13u
September 18 - 19 USSSA, 13u
October 16 - 17 USSSA, 13u

14u

April 23-25 USSSA: AA, 14u
Champion: Hitter's Edge
  1. Summit City Sluggers - Fort Wayne, IN
  2. Summit City Spartans - Fort Wayne, IN
  3. Midwest Pack - Shipshewana, IN
  4. Northwest Big Dogs - Pioneer, OH
  5. Huntertown Lions - Fort Wayne, IN
  6. Hitters Edge - Sturgis, MI
  7. Fort Wayne Dbacks - Fort Wayne, IN
April 30 - May 2 USSSA: Open, 14u
Champion: OPS Blue Sox
  1. Indiana Jacks - Fort Wayne, IN
  2. Indiana Black Caps - Pierceton, IN
  3. OPS BlueSox - Fort Wayne, IN
  4. Hitter's Edge - Wolcottville, IN
  5. Jay County - Portland, IN
  6. South Bend Cubs - South Bend, IN
May 14 - 16 USSSA: AA, 14u
Champion: Michiana Scrappers Orange
  1. Indiana Prospects - Muncie, IN
  2. Indiana Tomahawks Eder - Gas City, IN
  3. Indy Titans - Carmel, IN
  4. Michiana Scrappers Black - South Bend, IN
  5. Michiana Scrappers Orange - South Bend, IN
  6. Summit City Sluggers - Fort Wayne, IN
  7. Northern Wells Knights - Ossian, IN
  8. Summit City Spartans - Fort Wayne, IN
  9. Indiana Barnstormers - Fort Wayne, IN
  10. Summit City Spartans - Fort Wayne, IN
  11. Cavaliers - Coldwater, OH
  12. Fenton Tigers - Fort Wayne, IN
  13. Indiana Raptors - Muncie, IN
  14. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
May 28 - 30 USSSA: Memorial Showcase, 14u
Champion: South Bend Cubs
  1. Triple Crown Lightning - Crown Point, IN
  2. Northern IN Knights - Ossian, IN
  3. Indiana Barnstormers - Spencerville, IN
  4. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  5. 5 Star Great Lakes - Crown Point, IN
  6. TC Spikes - Fort Wayne, IN
  7. North Miami - Denver, IN
  8. OPS Blue Sox - Fort Wayne, IN
  9. Northwest Big Dogs - Pioneer, IN
  10. Wallen Warriors - Fort Wayne, IN
  11. South Bend Cubs - South Bend Cubs
June 4 - 6, 14u
Champion: OPS Blue Sox
  1. Ground Force Indians -  Fort Wayne, IN
  2. Demand Command - Columbus, IN
  3. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  4. Fort Wayne Dbacks AA - Fort Wayne, IN
  5. Indiana Barnstormers - Spencerville, IN
  6. Fenton Tigers - Fenton, MI
  7. OPS Blue Sox - Fort Wayne, IN
June 17 - 20 Woodbat, 14u
Champion: Indiana Mustangs
  1. Michiana Scrappers - Osceola, IN
  2. Indiana Mustangs - Westfield, IN
  3. Hitters Edge - Sturgis, MI
  4. Indy Titans - Westfield, IN
  5. Summit City Sluggers - Fort Wayne, IN
June 24 - 27 USSSA, 14u
Champion: OPEN: Indiana Bulls AA: Indiana Prospects

Open Division

  1. Indiana Tomahawks - Gas City, IN
  2. Midwest Astros - McCordsville, IN
  3. OPS Blue Sox - Fort Wayne, IN
  4. Indiana Bulls - Anderson, IN
  5. Indiana Nitro - Westfield, IN
  6. Indiana Jacks - Fort Wayne, IN
  7. Black Caps - Pierceton, IN
  8. South Bend Cubs - South Bend, IN
  9. Indiana Mustangs - Zionsville, IN
  10. SC Vipers - Fort Wayne, IN
  11. Canes Baseball - Canton, MI

AA Division

  1. Triple Crown Threat - Crown Point, IN
  2. Indiana Barnstormers - Spencerville, IN
  3. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  4. Indiana Longhorns - Selma, IN
  5. Indiana Prospects - Muncie, IN
  6. Northwest Big Dogs - Pioneer, OH
  7. Imavex Orange - Noblesville, IN
  8. Plymouth Pilgrims - Plymouth, IN
  9. Auburn Red Devils - Auburn, IN
July 14 - 18 USSSA World Series, 14u
Champion: Rawlings Tigers
  1. Attack - Warsaw, IN
  2. BAM Diamond - Indianapolis, IN
  3. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  4. Finch Creek Freedom Elite - Noblesville, IN
  5. Finch Creek Freedom Red - Noblesville, IN
  6. Howard County Cubs - Russiaville, IN
  7. Indiana Barnstormers - Spencerville, IN
  8. Indiana Prospects - Muncie, IN
  9. Indy Titans - Carmel, IN
  10. Michiana Scrappers - South Bend, IN
  11. Wallen Warriors - Fort Wayne, IN
  12. Summit City Sluggers - Fort Wayne, IN
  13. Huntertown Lions - Huntertown, IN
  14. Royals Blue - Fishers, IN
  15. Matrix Baseball - Kokomo, IN
  16. Rawlings Tigers - Albany, IN
  17. Indiana Primetime Black - Westfield, IN
  18. Bombers - Washington, IN
  19. MC Fury - Brandenburg, KY
  20. MBC Muckdogs - Clinton Township, MI
  21. Indiana Dingers - Muncie, IN
July 29 - Aug 1 USSSA: Open, 14u
  1. Indiana Nitro - Westfield, IN
  2.  
  3.  
  4.  
September 18 - 19 USSSA, 14u
October 16 - 17 USSSA, 14u
  1. FW Rawlings Tigers - Fort Wayne, IN
  2.  
  3.  
  4.  

15u

June 4 - 6, 15u
Champion: Michiana Scrappers
  1. Northern IN Elite - Fort Wayne, IN
  2. Arabian Baseball Club - Pendleton, IN
  3. Michiana Scrappers -  South Bend, IN
  4. Indiana Chargers Orange - Goshen, IN
  5. Locos Express -  Lima, OH
  6. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  7. Summit City Sluggers Blue - Fort Wayne, IN
  8. Summit City Sluggers White - Fort Wayne, IN
  9. Triple Crown Threat - Crown Point, IN
  10. Attack - Warsaw, IN
  11. OPS BlueSox - Fort Wayne, IN
  12. Indy Clutch - Beach Grove, IN
  13. Anthony Wayne Generals - Whitehouse, OH
  14. Indiana Bandits - Bluffton, IN
  15. Roselle Renegades - Roselle, IL
  16. Summit City Sluggers 14u - Fort Wayne, IN
June 17 - 20 Woodbat, 15u
Champion: Midwest Pack
  1. Indiana Chargers Black - Fort Wayne, IN
  2. Indiana Chargers Orange - Fort Wayne, IN
  3. Indiana Lasers - Fort Wayne, IN
  4. Summit City Sluggers White - Fort Wayne, IN
  5. NWI Wardogs - Crown Point, IN
  6. FW TinCaps - Fort Wayne, IN
  7. Summit City Sluggers Blue - Fort Wayne, IN
  8. Michiana Repetition - Granger, IN
  9. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  10. Midwest Pack - Shipshewana, IN
  11. Wabash Pride - Wabash, IN
July 8 - 11, 15u
Champion: Indiana Chargers Black
  1. Indy Titans - Carmel, IN
  2. Indiana Chargers Black -  Fort Wayne, IN
  3. Indiana Chargers Orange - Fort Wayne, IN
  4. Indiana Mustangs - 
  5. Indiana Lasers - Fort Wayne, IN
  6. Northern IN Elite - Fort Wayne, IN
  7. Summit City Sluggers White - Fort Wayne, IN
  8. BAM Signature - Indianapolis, IN
  9. Teddy Ballgames - South Bend, IN
  10. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  11. OPS BlueSox - Fort Wayne, IN
  12. Wabash Pride - Wabash, IN
  13. Indy Clutch - Beach Grove, IN
  14. Elkhart Titans - Elkhart, IN
  15. Hoosier Warhawks - Lafayette, IN
  16. OPS Blue Sox 14u - Fort Wayne, IN
  17. Kendallville Titans - Kendallville, IN
  18. Stampede Baseball - New Baltimore, MI
  19. Prospect Select - Muncie, IN
October 2 - 3, 15u/16u, 15u
  1. Indiana Heat - Fort Wayne, IN
  2. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  3. Indiana Lasers - Fort Wayne, IN

16u

June 10 - 13, 16u
Champion: OPS Blue Sox Rud.
  1. OPS Blue Sox Ehle - Fort Wayne, IN
  2. OPS Blue Sox Rudolph -  Fort Wayne, IN
  3. Indiana Chargers Orange - Fort Wayne, IN
  4. Locos Express - Lima, OH
  5. FW Dbacks Mannan - Fort Wayne, IN
  6. FW Dbacks Vilorio - Fort Wayne, IN
  7. Summit City Sluggers - Fort Wayne, IN
  8. Total Baseball Travel - Rossford, OH
  9. Imavex Orange - Fishers, IN
  10. Midwest Astros - Indianapolis, IN
  11. Fort Wayne Reds - Fort Wayne, IN
  12. Aces Baseball - Ossian, IN
  13. FW Rawlings Tigers - Fort Wayne, IN
  14. Imavex Orange Morrow - Fishers, IN
June 30-July 4 WB Showcase, 16u
Champion: Summit City Sluggers
  1. OPS Blue Sox - Fort Wayne, IN
  2. Indiana Chargers Orange - Fort Wayne, IN
  3. Summit City Sluggers - Fort Wayne, IN
  4. Maple City - LaPorte, IN
  5. FW TinCaps - Fort Wayne, IN
  6. Teddy Ballgames - South Bend, IN
  7. SM Flying Tigers - Quincy, MI
  8. Macomb Expos - Macomb, MI
  9. Shamrocks - Battle Creek, MI
  10. Dirt Dawgs - Elkhart, IN
  11. Indiana Chiefs - Muncie, IN
July 8 - 11, 16u
Champion: OPS Blue Sox
  1. Mavericks - Lafayette, IN
  2. OPS Blue Sox Rudolph - Fort Wayne, IN
  3. Indy Titans - Carmel, IN
  4. BAM 2023 Diamond - Indianapolis, IN
  5. Indiana Nitro - Indianapolis, IN
  6. FW Dbacks Mannan - Fort Wayne, IN
  7. FW Dbacks Vilorio - Fort Wayne, IN
  8. Summit City Sluggers - Fort Wayne, IN
  9. Triple Crown Threat - Crown Point, IN
  10. Indiana Primetime Black - Westfield, IN
  11. Hitters Edge - Coldwater, MI
  12. SM Flying Tigers - Quincy, MI
  13. Teddy Ballgames - South Bend, IN
October 2 - 3, 15u/16u, 16u
  1. Indiana Heat - Fort Wayne, IN
  2. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  3. Indiana Lasers - Fort Wayne, IN
October 16 - 17 16u/17u, 16u
  1. Shamrock Baseball 17u - Battle Creek, MI
  2.  
  3.  
  4.  

18u

June 17 - 20 Woodbat, 18u
Champion: DC Thunder
  1. Indiana Chargers Black 17u - Fort Wayne, IN
  2. Locos Express - Lima, OH
  3. Shamrock Baseball - Battle Creek, MI
  4. SC Spiders - Fort Wayne, IN
  5. DC Thunder - Auburn, IN
  6. Indiana Outlaws - Noblesville, IN
  7. Ground Force Indians - Fort Wayne, IN
  8. Michiana Repetition 17u - South Bend, IN
  9. Elkhart Titans - Elkhart, IN
  10. Three Rivers Baseball - Fort Wayne, IN
  11. Gladiators Baseball - Fenton, MI
  12. Maple City - LaPorte, IN
  13. Bandits - Bluffton, IN
  14. Primetime Bulldogs - Vicksburg, MI
June 30-July 4 WB Showcase, 18u
Champion: DC Thunder
  1. Indiana Chargers Black 17u - Fort Wayne, IN
  2. Shamrock Baseball Battle Creek, MI
  3. TinCaps - Fort Wayne, IN
  4. DC Thunder - Auburn, IN
  5. Maple City - LaPorte, IN
  6. Ground Force Indians - Fort Wayne, IN
  7. Three Rivers Baseball - Fort Wayne, IN
  8. Hitters Edge - Sturgis, MI
  9. Bandits
  10. Locos Express - Lima, OH
October 2 - 3, 17u/18u, 18u
  1. Shamrock Baseball 17u - Battle Creek, MI
  2. TinCaps 17u - Fort Wayne, IN
  3. Ground Force Indians - Fort Wayne, IN
  4.  

Baseball Past Results