Baseball Teams & Results

teamsnap

8u

May 28 - 30 USSSA: Memorial Showcase, 8u

9u

March 20-21 USSSA: Open, 9u
April 9 - 11 USSSA: Open, 9u
April 23-25 USSSA: AA, 9u
  1. Southwest Strikers - Fort Wayne, IN
  2.  
  3.  
  4.  
April 30 - May 2 USSSA: Open, 9u
May 28 - 30 USSSA: Memorial Showcase, 9u
  1. Indiana Braves - Mooresville, IN
  2.  
  3.  
  4.  
July 8 - 11 USSSA: Open, 9u

10u

March 20-21 USSSA: Open, 10u
April 9 - 11 USSSA: Open, 10u
April 23-25 USSSA: AA, 10u
  1. Allen County Renegades - Decatur, IN
  2. Indiana Heat - Huntington, IN
  3. Summit City Sluggers - Fort Wayne, IN
  4.  
April 30 - May 2 USSSA: Open, 10u
  1. SC Vipers - Fort Wayne, IN
  2.  
  3.  
  4.  
May 28 - 30 USSSA: Memorial Showcase, 10u
  1. SC Vipers - Fort Wayne, IN
  2.  
  3.  
  4.  
June 17 - 20 USSSA: Open, 10u
  1. Fishers Railhawks - Fishers, IN
  2.  
  3.  
  4.  
June 18 - 20 USSSA: A, 10u
  1. Fishers Railhawks - Fishers, IN
  2.  
  3.  
  4.  
June 24 - 27 USSSA: Open, 10u
  1. Summit City Sluggers - Fort Wayne, IN
  2.  
  3.  
  4.  

11u

March 20-21 USSSA: Open, 11u
  1. South Bend Cubs - South Bend, IN
  2.  
  3.  
  4.  
April 9 - 11 USSSA: Open, 11u
April 16-18, 11u
April 23-25 USSSA: AA, 11u
  1. Indiana Jacks - Fort Wayne, IN
  2. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  3. Indiana Bullets - Bluffton, IN
  4. Summit City Spartans - Fort Wayne, IN
  5. Northwest Big Dogs - Archbold, OH
  6. Southwest Strikers - Fort Wayne, IN
April 30 - May 2 USSSA: Open, 11u
  1. SC Vipers - Fort Wayne, IN
  2. Indiana Jacks - Fort Wayne, IN
  3. Black Caps - Fort Wayne, IN
  4.  
  5.  
  6.  
May 7 - 9, 11u
  1. SC Vipers - Fort Wayne, IN
  2.  
  3.  
  4.  
May 14 - 16 USSSA: AA, 11u
  1. Carmel Gold - Carmel, IN
  2. IN Tomahawks Olvaney - Gas City, IN
  3. IN Tomahawks Thixton - Gas City, IN
  4. Huntertown Lions - Huntertown, IN
  5. Primetime Red - Westfield, IN
  6. Southwest Strikers - Fort Wayne, IN
  7. Decatur Indians - Decatur, IN
  8. Summit City Spartans - Fort Wayne, IN
May 28 - 30 USSSA: Memorial Showcase, 11u
June 18 - 20 USSSA: A, 11u
June 24 - 27 USSSA: Open, 11u
  1. Indiana Jacks - Fort Wayne, IN
  2. Black Caps - Pierceton, IN
  3. Huntertown Lions - Huntertown, IN
  4.  
July 30 - Aug 1 USSSA: Open, 11u
  1. SC Vipers - Fort Wayne, IN
  2.  
  3.  
  4.  

12u

March 20-21 USSSA: Open, 12u
  1. Northern IN Elite - Fort Wayne, IN
  2.  
  3.  
  4.  
April 9 - 11 USSSA: Open, 12u
  1. Ohio Elite North - Ravenna, OH
  2. Northern IN Elite - Fort Wayne, IN
  3.  
  4.  
April 16-18, 12u
April 23-25 USSSA: AA, 12u
  1. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  2. Indiana Jacks - Fort Wayne, IN
  3. Summit City Sluggers - Fort Wayne, IN
  4. Wabash Pride - Wabash, IN
  5. Indiana Bullets - Bluffton, IN
April 30 - May 2 USSSA: Open, 12u
  1. BlackCaps - Pierceton, IN
  2. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  3. South Bend Cubs​​​​​​​ - South Bend, IN
  4.  
May 7 - 9, 12u
May 14 - 16 USSSA: AA, 12u
  1. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  2. Peru Tigers - Peru, IN
  3. Indiana Longhorns - Muncie, IN
  4. Huntertown Lions - Huntertown, IN
  5. Decatur Braves - Decatur, IN
  6. Summit City Spartans - Fort Wayne, IN
  7. Summit City Vipers - Fort Wayne, IN
  8.  
May 28 - 30 USSSA: Memorial Showcase, 12u
  1. Ohio Elite North - Ravanna, OH
  2. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  3. Aces Baseball - Fort Wayne, IN
  4. Elite Kings - Grand Rapids, MI
  5. South Bend Cubs - South Bend, IN
  6. Summit City Sluggers - Fort Wayne, IN
June 10 - 13 USSSA: Open, 12u
  1. Northern IN Elite - Fort Wayne, IN
  2. Elite Kings Toner - Grand Rapids, MI
  3.  
  4.  
June 24 - 27 USSSA: Open, 12u
  1. Midwest Astros - Greenfield, IN
  2. Black Caps - Pierceton, IN
  3. Northern IN Elite - Fort Wayne, IN
  4. Summit City Spartans - Fort Wayne, IN
  5. Indiana Bullets - Bluffton, IN
  6. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  7.  
  8.  
July 8 - 11 USSSA: Open, 12u
July 30 - Aug 1 USSSA: Open, 12u

13u

March 20-21 USSSA: Open, 13u
  1. BAM Signature - Muncie, IN
  2.  
  3.  
  4.  
April 9 - 11 USSSA: Open, 13u
  1. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  2.  
  3.  
  4.  
April 16-18, 13u
  1. OPS BlueSox - Fort Wayne, IN
  2.  
  3.  
  4.  
April 23-25 USSSA: AA, 13u
  1. Indiana Heat - Huntington, IN
  2. Indiana Blacksnakes - Fort Wayne, IN
  3. Summit City Sluggers - Fort Wayne, IN
  4. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  5. Southwest Spartans - Fort Wayne, IN
  6. Prospects - Muncie, IN
April 30 - May 2 USSSA: Open, 13u
  1. Michiana Scrappers - South Bend, IN
  2. Black Caps - Pierceton, IN
  3. Crusader Baseball Academy - Kouts, IN
  4. OPS Blue Sox - Fort Wayne, IN
  5.  
  6.  
May 7 - 9, 13u
  1. Michiana Marvel - South Bend, IN
  2. OPS BlueSox - Fort Wayne, IN
  3.  
  4.  
May 14 - 16 USSSA: AA, 13u
  1. Indiana Bulldogs - Lapel, IN
  2. Indiana Tomahawks Barnes - Gas City, IN
  3. Indy Sharks - Indianapolis, IN
  4. Michiana Scrappers Black - South Bend, IN
  5. Michiana Scrappers Orange - South Bend, IN
  6. Fort Wayne Phenoms - Fort Wayne, IN
  7. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  8. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  9. Indiana Blacksnakes - Fort Wayne, IN
  10. Southwest Spartans - Fort Wayne, IN
May 28 - 30 USSSA: Memorial Showcase, 13u
  1. 5 Star Lakes Gold - Crown Point, IN
  2. 5 Star Midwest - Cincinnati, OH
  3. Attack - Warsaw, IN
  4. Indiana Heat - Huntington, IN
  5. OPS Blue Sox - Fort Wayne, IN
  6.  
June 10 - 13, 13u
  1. Locos Express - Lima, OH
  2. Triple Crown Threat - Crown Point, IN
  3. SC Vipers - Fort Wayne, IN
  4. Indiana Primetime Red - Westfield, IN
June 24 - 27 USSSA: Open, 13u
  1. Indiana Prospects - Frankfort, IN
  2. SC Vipers - Fort Wayne, IN
  3. Black Caps - Pierceton, IN
  4. South Bend Cubs - South Bend, IN
July 9 - 11, 13u
  1. South Oakland A's - Rochester, MI
  2. Indiana Primetime - Noblesville, IN
  3. 5 Tool Baseball - Shelby Township, MI
  4. SC Vipers - Fort Wayne, IN
  5.  

 

July 29 - Aug 1 USSSA: Open, 13u

14u

March 20-21 USSSA: Open, 14u
April 9 - 11 USSSA: Open, 14u
  1. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  2.  
  3.  
  4.  
April 16-18, 14u
  1. Michigan Batmen - Midland, MI
  2.  
  3.  
  4.  
April 23-25 USSSA: AA, 14u
  1. Summit City Sluggers - Fort Wayne, IN
  2. Summit City Spartans - Fort Wayne, IN
  3. Midwest Pack - Shipshewana, IN
  4.  
April 30 - May 2 USSSA: Open, 14u
  1. Indiana Jacks - Fort Wayne, IN
  2. Black Caps - Pierceton, IN
  3. OPS BlueSox - Fort Wayne, IN
  4. Hitter's Edge - Wolcottville, IN
May 7 - 9, 14u
  1. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  2. MI Select - Bay City, MI
  3.  
  4.  
May 14 - 16 USSSA: AA, 14u
  1. Indiana Prospects - Muncie, IN
  2. Indiana Tomahawks Eder - Gas City, IN
  3. Indy Titans - Carmel, IN
  4. Michiana Scrappers Black - South Bend, IN
  5. Michiana Scrappers Orange - South Bend, IN
  6. Summit City Sluggers - Fort Wayne, IN
  7. Northern Wells Knights - Ossian, IN
  8. Summit City Spartans - Fort Wayne, IN
  9. Indiana Barnstormers - Fort Wayne, IN
  10. Summit City Spartans - Fort Wayne, IN
  11. Cavaliers - Coldwater, OH
  12. Fenton Tigers - Fort Wayne, IN
  13. Indiana Raptors - Muncie, IN
May 28 - 30 USSSA: Memorial Showcase, 14u
  1. Triple Crown Lightning - Crown Point, IN
  2. Northern IN Knights - Ossian, IN
  3. Indiana Barnstormers - Spencerville, IN
  4. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  5. 5 Star Great Lakes - Crown Point, IN
  6. TC Spikes - Fort Wayne, IN
June 4 - 6, 14u
  1. Ground Force Indians -  Fort Wayne, IN
  2. Demand Command - Columbus, IN
  3. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  4. Summit City Sluggers - Fort Wayne, IN
  5. Indiana Barnstormers - Spencerville, IN
  6. Fenton Tigers - Fenton, MI
  7. OPS Blue Sox - Fort Wayne, IN
  8.  
June 17 - 20 Woodbat, 14u
  1. Michiana Scrappers - Osceola, IN
  2. Indiana Mustangs - Westfield, IN
  3. Hitters Edge - Sturgis, MI
  4.  
June 24 - 27 USSSA: Open, 14u
  1. Indiana Nitro - Westfield, IN
  2. Indiana Jacks - Fort Wayne, IN
  3. Triple Crown Lightning - Crown Point, IN
  4. Black Caps - Pierceton, IN
  5. Indiana Barnstormers - Spencerville, IN
  6. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  7. Indiana Longhorns - Selma, IN
  8. Indiana Bulls - Anderson, IN
  9. OPS Blue Sox - Fort Wayne, IN
  10. Indiana Prospects - Muncie, IN
  11. Midwest Astros - McCordsville, IN
  12. SC Vipers - Fort Wayne, IN
  13. Northwest Big Dogs - Pioneer, OH
  14. South Bend Cubs - South Bend, IN
July 14 - 18 USSSA World Series, 14u
  1. Triple Crown Lightning - Crown Point, IN
  2. Attack - Warsaw, IN
  3. BAM Diamond - Indianapolis, IN
  4. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  5. Finch Creek Freedom Elite - Noblesville, IN
  6. Finch Creek Freedom Red - Noblesville, IN
  7. Howard County Cubs - Russiaville, IN
  8. Indiana Barnstormers - Spencerville, IN
  9. Indiana Prospects - Muncie, IN
  10. Indy Titans - Carmel, IN
  11. Michiana Scrappers - South Bend, IN
  12. Wallen Warriors - Fort Wayne, IN
  13. Summit City Sluggers - Fort Wayne, IN
  14. Huntertown Lions - Huntertown, IN
  15. Royals Blue - Fishers, IN
July 29 - Aug 1 USSSA: Open, 14u
  1. Indiana Nitro - Westfield, IN
  2.  
  3.  
  4.  

15u

June 4 - 6, 15u
  1. Northern IN Elite - Fort Wayne, IN
  2. Arabian Baseball Club - Pendleton, IN
  3. Michiana Scrappers -  South Bend, IN
  4. Indiana Chargers Orange - Goshen, IN
  5. Locos Express -  Lima, OH
  6. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  7. Summit City Sluggers Blue - Fort Wayne, IN
  8. Summit City Sluggers White - Fort Wayne, IN
  9. Triple Crown Lightning - Crown Point, IN
  10. Attack - Warsaw, IN
  11. OPS BlueSox - Fort Wayne, IN
  12. Indy Clutch - Beach Grove, IN
June 17 - 20 Woodbat, 15u
  1. Indiana Chargers Black - Goshen, IN
  2. Indiana Chargers Orange - Goshen, IN
  3. Indiana Lasers - Fort Wayne, IN
  4. Indy Titans - Westfield, IN
  5. Summit City Sluggers White - Fort Wayne, IN
  6. NWI Wardogs - Crown Point, IN
  7. FW TinCaps - Fort Wayne, IN
  8. Summit City Sluggers Blue - Fort Wayne, IN
  9. Michiana Repetition - Granger, IN
  10. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  11. Midwest Pack - Shipshewana, IN
  12. Wabash Pride - Wabash, IN
July 8 - 11, 15u
  1. Indy Titans - Carmel, IN
  2. Indiana Chargers Black -  Goshen, IN
  3. Indiana Chargers Orange - Goshen, IN
  4. Indiana Mustangs - 
  5. Indiana Lasers - Fort Wayne, IN
  6. Northern IN Elite - Fort Wayne, IN
  7. Summit City Sluggers White - Fort Wayne, IN
  8. BAM Signature - Indianapolis, IN
  9. TB Tigers - Coldwater, MI
  10. Fort Wayne Diamondbacks - Fort Wayne, IN
  11. OPS BlueSox - Fort Wayne, IN
  12. Wabash Pride - Wabash, IN
  13. Indy Clutch - Beach Grove, IN
  14.  
  15.  

16u

June 10 - 13, 16u
  1. OPS Blue Sox Ehle - Fort Wayne, IN
  2. OPS Blue Sox Rudolph -  Fort Wayne, IN
  3. Indiana Chargers Orange - Goshen, IN
  4. Locos Express - Lima, OH
  5. FW Dbacks Mannan - Fort Wayne, IN
  6. FW Dbacks Vilorio - Fort Wayne, IN
  7. Summit City Sluggers - Fort Wayne, IN
  8. Total Baseball Travel - Rossford, OH
  9. Imavex Orange - Fishers, IN
  10. Midwest Astros - Indianapolis, IN
  11. Fort Wayne Reds - Fort Wayne, IN
  12. Aces Baseball - Ossian, IN
  13. FW Rawlings Tigers - Fort Wayne, IN
June 30-July 4 WB Showcase, 16u
  1. OPS Blue Sox - Fort Wayne, IN
  2. Leaside Leafs - Toronto, Ontario
  3. Indiana Chargers Orange - Goshen, IN
  4. Summit City Sluggers - Fort Wayne, IN
  5. Maple City - LaPorte, IN
  6. FW TinCaps - Fort Wayne, IN
  7. Whitby Chiefs - Whitby, Ontario
  8. TB Tigers - Coldwater, MI
  9. Teddy Ballgames - South Bend, IN
  10.  
July 8 - 11, 16u
  1. Mavericks - Lafayette, IN
  2. OPS Blue Sox Rudolph - Fort Wayne, IN
  3. Indy Titans - Carmel, IN
  4. BAM 2023 Diamond - Indianapolis, IN
  5. Indiana Nitro - Indianapolis, IN
  6. FW Dbacks Mannan - Fort Wayne, IN
  7. FW Dbacks Vilorio - Fort Wayne, IN
  8. Summit City Sluggers - Fort Wayne, IN
  9. TB Tigers - Coldwater, MI
  10. Triple Crown Threat - Crown Point, IN
  11. Indiana Primetime Black - Westfield, IN
  12. Hitters Edge - Coldwater, MI

18u

June 17 - 20 Woodbat, 18u
  1. Indiana Chargers Black 17u - Goshen, IN
  2. Locos Express - Lima, OH
  3. Shamrock Baseball - Battle Creek, MI
  4. SC Spiders - Fort Wayne, IN
  5. DC Thunder - Auburn, IN
  6. Indiana Outlaws - Noblesville, IN
  7. Ground Force Indians - Fort Wayne, IN
  8. Michiana Repetition 17u - South Bend, IN
  9. Elkhart Titans - Elkhart, IN
  10.  
June 30-July 4 WB Showcase, 18u
  1. Indiana Chargers Black 17u - Goshen, IN
  2. Shamrock Baseball Battle Creek, MI
  3. TinCaps - Fort Wayne, IN
  4. DC Thunder - Auburn, IN
  5. Maple City - LaPorte, IN
  6. Ground Force Indians - Fort Wayne, IN
  7.  
  8.  

Baseball Past Results